Vždy veríme až do konca - Malá halová KAMA 2016

Prišiel opäť november a s ním každoročný futbalový turnaj Malá Kama západ u nás na Mamateyke. Pred samotnou akciou sa stretol organizačný tím, ktorý vymýšľal, akú myšlienku dáme tomuto podujatiu. Napadlo nás prepojiť to s myšlienkou z nedávnych medzinárodných saleziánskych hier (PGSI), ktoré boli v Bratislave tento rok v máji a na ktoré ešte mnohí z nás spomínajú.
Vždy veríme až do konca. Heslo, ktoré je aj u futbalistu  často vryté hlboko v srdci.
    Začali sme v piatok 11.11.2016 ráno o deviatej registráciou hráčov a o pol hodinu neskôr krátkym úvodným ceremoniálom, kde boli vysvetlené pravidlá hry, pravidlá strediska a hlavne rozlosovanie tímov. Tento rok sa zúčastnilo desať družstiev od Oravy, cez stred až po západ Slovenska. Turnaj otvorili direktor strediska don Štefan Turanský a Martin Josko, ktorý popriali chalanom, nech sa im darí a úvodnou modlitbou sme sa presunuli na úvodný hvizd turnaja. Odohrali sme väčšinu skupinových zápasov a o štvrtej sme mali spoločnú duchovnú obnovu, po ktorej nasledovala sv. omša. Tri večerné zápasy a večerný program, ktorý pokračoval pozeraním kvalifikačného zápasu Slovensko – Litva, ktorý sme vyhrali 4:0 na radosť všetkých zúčastnených. Po večernej modlitbe sme všetci išli spať, teda až na organizátorov, ktorý dali do poriadku hraciu plochu a miestnosti, kde sa všetci cez deň pohybovali, aby bolo všetko ráno opäť prichystané.Ráno sme začali ako inak modlitbou a raňajkami, čo v saleziánskom ponímaní znamenajú párky, na ktoré sme sa tešili. Odohral sa doobedný blok zápasov, ktorý bol prerušený sv. omšou napoludnie, ktorej predsedal náš direktor, a po nej to vypuklo. Semifinálové a finálové stretnutia. Kotol, fanúšikovské chorály a pokriky, futbalový komentátor a odpovede fanúšikov, všetko, čo určite poznáte z pravých futbalových zápasov. Perfektnú atmosféru hlavne vytvoril domáci tábor a tábory futbalistov z Námestova a Dolného Kubína, ktorý sa do finálových bojov nedostali, ale povzbudzovali domácich za vytúženým prvenstvom. Najskôr kapitulovala Banská Bystrica v semifinále a za rekordnej návštevy dňa aj Trnava vo finále. Mamateyka sa dočkala po dlhom čase prvenstva, ale nebolo to zadarmo. Všetko to boli vyrovnané boje, kde rozhodoval každý detail. V súboji o tretie miesto zdolal ďalší bratislavský tím Miletička Banskú Bystricu a mohla sláviť bronzové umiestnenie. V radostnej atmosfére sme ocenili najlepších hráčov svojich tímov, najlepšieho strelca turnaja a najlepšieho brankára a potom víťazné tímy. Putovný pohár pre víťaza Malej Kamy nakoniec ostal doma a našim chalanom bude pripomínať ešte stále pekný turnaj.
Keďže som taký menší štatista, tak prinášam aj menšiu štatistiku z turnaja:
-    125 gólov padlo na turnaji.
-    Boli rozdané 2 červené karty.
-    Najlepší strelec turnaja dal 10 gólov.
-    Odohralo sa spolu 27 zápasov.
-    Na turnaji pískalo trio rozhodcov.
-    Za víťazstvom domácich stál aj náš výborný brankár, ktorý inkasoval najmenej gólov na turnaji (práve 1) a tím prehral iba jediný zápas a to 0:1.
-    Putovný pohár pre víťazov ostal doma na Mamateyke.
-    Druhé miesto si odniesol tím z Trnavy.
-    Bronzové medaily si zavesili na krk hráči Miletičky.
-    A sklamaní zo štvrtého miesta sú určite hráči Banskej Bystrice, ktorý boli dosť silný tím.
-    5. Miesto – Námestovo, 6. Miesto – Dolný Kubín, 7. Miesto – Kaplna, 8. Miesto – Šamorín, 9. Miesto – Dubnica, 10. Miesto – Žilina

15.11.2016