Duchovné cvičenia animátorov

Tohtoročné duchovné cviká sme začali spolu na Mamateyke v nedeľu 30.7., kde sme si pozreli film "The Encounter" ktorý sa všetkým veľmi páčil. Ďalší deň sme skoro vstali, aby sme stihli vlak a preto sme mali naše už legendárne párky na raňajky. Vlakom sme sa dopravili až do Kokavy nad Rimavicou, kde sa nachádzal aj náš príbytok.


Stúpali sme do strmého kopca a preto pár z nás už nevládalo, avšak keď sme prišli na miesto kde sme mali stráviť najbližší týždeň, naše reakcie sa zmenili na "To je raj!" alebo "Za koľko nám to predáte?" Naši hostitelia boli veľmi milí, takisto ako ich kocúr a 3 psy. Témou bol starozákonný Jakub, ktorý mal veľmi veľa spoločného aj s našimi životmi a to sme zisťovali vďaka kvalitným prednáškam od ešte kvalitnejších ľudí. Všetci sme si našli pustovňu kam sme sa každý deň vracali aby sme sa stretávali s Ježišom. Samozrejme domáci pre nás robili jedlo vysokej kvality a preto sme sa nenapĺňali dobrotami len duchovne. Každé poobedie sme aktivitami potvrdzovali že v zdravom tele, zdravý duch. Okrem meditácií, ticha, modlitby spoločnej či osobnej, samozrejme nechýbala každodenná omša so speváckym zborom v našom podaní. Taktiež sme zisťovali niečo nové o našich charakteroch a povahách veľmi záživnými spôsobmi.

Ďalšou aktivitou s veľmi pozitívnymi ohlasmi boli otázky a odpovede, v ktorých sme sa o sebe navzájom dozvedali rôzne veci, alebo sme sa pýtali na veci, o ktorých sa bežne nerozpráva. Posledný deň sme zavŕšili naše ústrania tým, že sme šli do ticha na dlhší čas, kde sme sa pripravili na generálnu alebo ročnú spoveď a potom po spovedi plný radosti si dali predsavzatia na nasledujúci rok.

Posledný deň sme upratali, ešte raz si užili tú nádheru a šli na železničnú stanicu, z ktorej sme sa dopravili vlakom do Lučenca, kde sme si dali hroznovku a niektorí nás opustili a išli iným smerom. Ostatní sme išli na hlavnú stanicu do Bratislavy a odtiaľ už do našich domovov sa napapať, alebo vyspať.

05.08.2017