Sústredenie FK Mamateyka

Koniec augusta patril na Mamateyke futbalovému sústredeniu miestneho klubu. Mladší žiaci U13 a prípravka U11 sa spoločne stretali od pondelka do štvrtka s cieľom naladiť sa na novú sezónu, t. j. na zápasy ako aj na tréningy. V pondelok sme sa po prvotnom zvítaní hneď pustili do prvej časti dvojfázového tréningu, a to precvičovanie kondičných zručností. Po nej sme si trochu oddýchli zmenou prostredia – keďže slnko bol dosť ostré. Zašli sme do jednej z našich klubovní, kde sme sa hravou formou podelili o to, čo kto robil počas prázdnin, čím sme sa vzájomne aj lepšie spoznali. Po výbornom obede, ktorý nám navarili dvaja skvelí rodičia našich chalanov, sme si oddýchli v našej herni nenáročným štýlom, aby sme tak mohli uzavrieť deň druhou fázou tréningu, zameranou na techniku s loptou. V podobnom duchu sa niesli aj tretí a štvrtý deň, s tým rozdielom, že v stredu sme na obed spoločne slávili sv. omšu s don Joskom a vo štvrtok sme si po prvom tréningu spoločne pozreli najlepších futbalistov sveta na videoprojekcii.


    Druhý deň, keďže pripadol na štátny sviatok sme sa rozhodli urobiť grilovačku s rodičmi, popri ktorej sme stihli aj strategickú behaciu hru na ihrisku spolu s rodičmi a súrodencami našich futbalistov. Popri grilovaní bežali mini disciplíny zamerané na futbalové „skilly", ktoré si mohli vyskúšať všetci zúčastnení. Tento deň sme zakončili krátko poobede z dôvodu nášho druhého zápasu sezóny s mladšími žiakmi, ktorý nám celkom vhodne zapasoval do sústredenia, a z ktorého sme odchádzali ako víťazi ;)

    Takto vyzerá futbalové sústredenie na Mamateyke: deň plný športu, zábavy, oddychu, budovania priateľstiev a prípravy na novú sezónu. Veríme, že vynaložená námaha prinesie svoju zaslúženú odmenu počas roka.

04.09.2017