Chlapčenský tábor – mladší

Naši vtedajší legionári (animátori) sa so svojimi nič-netušiacimi žoldniermi stretli na Mamateyke 3. júla o 8:30. Žoldnieri vtedy ešte nemali ani potuchy akými náročnými skúškami, bojmi, vyučovaniami, výcvikmi budú musieť prejsť. Vlakom sme sa dopravili do Nového Mesta nad Váhom, kde nás už čakal autobus, ktorý nás odviezol do nášho tábora; tábora Thébskej légie, kde nás už čakali náš legát a jeho pretoriáni.

 
Prvý deň sme vďaka jednej z výcvikových hier pochopili ako fungujú hodnosti u Rimanov a hierarchia u barbarov a snažili sa zničiť náčelníka barbarov. Náš Popus a Popa (kuchári) pre nás nachystali výdatnú večeru a celý tábor nám dávali požívať potravu najlepšej chute. Neskôr večer sme zistili že nám barbari pokradli materiál na výrobu výstroje a preto sme museli behať s materiálom cez barbarské územie. Počas hry prebehol táborom neznámy votrelec v oblečení barbara.
V utorok sme si vyrábali meče, štíty, tuniky, opasky, mešce na Monety (mince) aby sme vedeli zachádzať so zbraňami a výbavou každého vojaka. Naučili sme sa zostavu našej légie, ktorú sme večer využili pri dueloch. Každí si zahral aspoň 3. V stredu sme mali duchovnú obnovu s presbytérom (kňazom) Superbom (Josky), keďže sme sa potrebovali pripraviť na súboje aj duchovne. Poobede sme museli dobyť malú pevnosť ktorú strážili naši legionári, kde sme našli indície ktoré nám pomohli posledný deň. Nasledovali vodné hry pri ktorých sme sa vybláznili. Večer tí odvážnejší z nás podstúpili skúšku odvahy, kde zistili že barbarom bol náš legát. Vo štvrtok sme si mohli zarobiť peniaze ktoré sme využili na kúpu životov do posledného boja. Keď sme prišli na miesto záverečného boja, zistili sme že sa musíme prebojovať do vlastnej légie. Po vyhratom boji sme šli do tábora, kde sme výhru oslávili špekáčikmi a programom ako tébske ohne.

Ďalší deň sme sa vrátili poobede na mamateyku, kde sme predviedli rodičom čo všetko sme sa naučili. Odkazom do života je, že niekedy barbari nemusia byť úplne vidno. Môže to byť lenivosť, neochota pomôcť, neposlúchnutie vyniesť smeti, každodenné veci, problémy, ťažkosti a povinnosti s ktorými je ťažké bojovať. Ale keďže sme už právoplatnými členmi Thébskej légie a riadime sa heslom „Zomrieť môžem, zradiť nikdy!", tak proti barbarom budeme bojovať každý deň a nikdy sa nevzdáme!
Factum est!
 
 

18.09.2017