Oznamy na 28. nedeľu v cezročnom období - A

15.október 2017

Liturgický kalendár:
17. októbra – utorok – Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka,   spomienka
18. októbra – streda – Sv. Lukáša, evanjelistu, sviatok
22. októbra – nedeľa – 29. nedeľa v cezročnom období (misijná nedeľa)

1) MISIJNÁ NEDEĽA
Budúca nedeľa je misijná nedeľa. Je to svetový deň modlitieb za misie a podpory misijných diel. Z tohto dôvodu bude aj u nás zbierka na misie, ktorej výťažok bude použitý na saleziánske misie. V rámci prípravy sa budeme tento týždeň modliť ruženec za misie, ktorý bude spojený s krátkou úvahou; každý deň sa budeme modliť za iný kontinent.

2) ZAZIMOVANIE IHRÍSK
Pozývame všetkých, ktorí by nám chceli pomôcť so zazimovaním ihrísk na brigádu, ktorá sa uskutoční v sobotu 21.10.. Chceme počas nej zazimovať detské ihrisko a urobiť poriadok na vonkajších ihriskách a v okolí nášho strediska. Pre brigádnikov bude pripravený chutný obed. Stretneme sa o 9.00 na futbalovom ihrisku, pri výdajni.

3) SVIEČKA PRE NENARODENÉ DETI
Naše spoločenstvo sa aj tento rok zapojí do kampane Sviečka za nenarodené deti, ktorú organizuje Fórum života. Hlavnou myšlienkou tejto kampane je spojiť spomienku na našich drahých zosnulých s pripomenutím si osudov detí, ktoré sa nemohli narodiť, lebo zomreli pri spontánnom alebo umelom potrate a tiež modlitba za ich rodiny a za zmenu zmýšľania tých, ktorí podporujú alebo priamo sa podieľajú na vykonávaní potratov.
Originálne sviečky budeme v našom stredisku predávať budúcu nedeľu 22.10 a v nedeľu 29.10. pri všetkých sv. omšiach. K dispozícii budú sklenené sviečky za 4 eurá a malé plástové za 1 euro. Cez týždeň si bude možné kúpiť sviečku v našej Garsónke. Viac informácií o kampani a využití získaných peňazí nájdete na stránke www.sviecka.forumzivota.sk.

4) HRANICA
Na Mamateyke máme ešte pár kusov spoločenskej hry "Hranica", špeciálne vytvorenej na motív príbehu don Titusa Zemana. Môžete si ju zakúpiť v obchodíku po svätých omšiach.

5) 1. STRETNUTIE PRVOPRIJÍMAJÚCICH – IMOS
Túto nedeľu sa uskutoční prvé stretnutie detí pripravujúcich sa na sv. prijímanie – IMOS. Stretnutie sa začína o 15.00 a končí sv. omšou o 16.30. U nás sa na sv. prijímanie pripravuje cca 85 detí, ktoré spolu s ich rodinami zverujeme do vašich modlitieb.

6) OTVORENIE MAMATKA
Milé mamičky, detičky. Srdečne vás pozývame tento štvrtok 19.10. o 10. hod. na otvorenie  Mamatka. Čakajú vás súťaže, pesničky, hravá angličtina, informácie ako bude fungovať tento rok fungovať Mamatko. Povzbudzujeme, aby prišli  mamičky,  ktoré ešte medzi nami neboli. Akcia sa koná v telocvični. Vstup cez vrátnicu. Dobrovoľné vstupné 2 eurá.

7) PODUJATIA MIMO MAMATEYKY
Z oznamov a pozvánok, na podujatia, ktoré sa uskutočnia mimo Mamateyky vám dávam do pozornosti film o blahoslavenom biskupovi Gojdičovi. Bližšie informácie o tomto ako aj o ďalších podujatiach nájdete na nástenke.

8) ZO ŽIVOTA STREDISKA (PA, VÝLETY STRETIEK)
Tento víkend sa v našom stredisku uskutočnilo 1. stretnutie Prípravkárov -chlapcov, ktorý sa pripravujú na animátorstvo a tiež výlet jedného chlapčenského a jedného dievčenského stretka. Zverujeme tieto podujatia aj ich účastníkov do vašich modlitieb.

15.10.2017