Oznamy na 4. pôstnu nedeľu - B

11. marca 2018

Liturgický kalendár:
18. marec – nedeľa – 5. pôstna nedeľa

1) PONUKY NA PÔSTNE OBDOBIE
Počas pôstu pozývame mladých na katechézy, ktoré budú bývať každú stredu po mládežníckej sv. omši. Krížové cesty budú bývať v našej kaplnke v piatok po večernej sv. omši a v nedele spolu s celou Petržalkou v Marianke od 15:00. Dnes bude mať na starosti krížovú cestu v Marianke naše spoločenstvo z Mamateyky, z toho dôvodu vás pozývame k hojnejšej účasti.

2) ZBIERKA NA POMOC
V nedeľu 18. marca 2018 sa bude z rozhodnutia Konferencie biskupov Slovenska konať celoslovenská zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom a vojnovým utečencom. Bližšie informácie nájdete na nástenke.

3) IMOS
Deťom, ktoré sa pripravujú na prijatie Pána Ježiša v Eucharistii pripomíname, že najbližšie stretnutie IMOS-u bude na budúcu nedeľu (18.3.) o 15:00.

4) PONUKY OBCHODÍKA
V obchodíku sa predáva najnovšia kniha pápeža Františka OTČENÁŠ.

5) TANEČNÉ DIVADLO ATAK
Tanečné divadlo ATak srdečne pozýva na premiéru novej inscenácie o kráľovi Dávidovi. Príbeh hrdinu, vojaka, umelca, hriešnika aj svätca je oblečený do netradičnej súčasnej javiskovej podoby a podfarbený žalmami, ktoré špeciálne pre túto divadelnú inscenáciu zhudobnila Dominika Gurbaľová. Predstavenie sa uskutoční na budúcu nedeľu 18. marca v Dome kultúry Zrkadlový Háj o 19:00.

6) FAMILY GARDEN
Poradenské centrum pre rodiny FAMILY GARDEN Vás pozýva na svedectvo manželov Funtekových na tému: "Sme úplne rozdielni, čo s tým robíme my a čo na to naše deti?"  dňa 12.3.2018 o 19:00 hod. v sále pod kostolom farnosti Márie Pomocnice kresťanov na Miletičovej ulici.

7) PÔSTNA POLIEVKA – PODEĽTE SA
Dom Quo Vadis sa zapája do 12. ročníka celoslovenského charitatívného podujatia s názvom "Pôstna polievka - Podeľme sa", ktoré organizuje Katolícke hnutie žien Slovenska. Polievka sa bude vydávať v Dome Quo Vadis na Hurbanovom námestí 14. marca od 15:00 do skonzumovania polievky. Výťažok 12. ročníka bude použitý na dokončenie Krízového centra Vincentínum v Košiciach – Šaci, ktoré bude slúžiť chudobným ženám s deťmi, rodinám a najzraniteľnejším z Košíc.

8) TEHLIČKA PRE MISIE
Aj tento rok vás počas pôstneho obdobia pozývame zapojiť sa do zbierky Tehlička pre misie, ktorá je tohto roku určená na pomoc obyvateľom Kene. Prispieť na tehličku môžete v nedele po detskej sv. omši o 11:00, v čase Herne, alebo priamo do pokladničky v kaplnke. Viac informácií nájdete na stránke tehlicka.sk.

9) 2% PRE MAMATEYKU
Je tu možnosť aj tento rok darovať svoje 2% Domke. 2% z dane sú použité na chod stretiek, krúžkov a realizovanie akcií v rámci nášho strediska. Aj vďaka tomu môžu mladí robiť more dobra. Všetky potrebné informácie nájdete vo vestibule alebo na mamateyka.sk.

10) PREDVEĽKONOČNÁ BRIGÁDA
Dávame vám do pozornosti predveľkonočnú brigádu, ktorá sa uskutoční v najbližšiu sobotu 17.3. od 9.00. Chceme počas nej vyupratovať naše stredisko pred Veľkonočnými sviatkami. Samozrejmosťou je aj chutný obed, ktorý je súčasťou brigády.


11.03.2018