Oznamy na 7. veľkonočnú nedeľu – B

13.mája 2018

Liturgický kalendár:
14.máj – pondelok – Sv. Mateja, apoštola, sviatok
16.máj – streda –  Sv. Jána Nepomuckého, kňaza a mučeníka, ľub. spomienka Sv. Alojza Orioneho, kňaza, ľubovoľná spomienka
18.máj – piatok – Sv. Leonarda Murialda, kňaza, ľubovoľná spomienka
20.máj – nedeľa – ZOSLANIE DUCHA SVÄTÉHO, slávnosť

1) DOD
Srdečne vás pozývame na Deň otvorených dverí - s názvom do(d) hlbín mamateyky, ktorý sa uskutoční v nedeľu 13 mája. DOD bude mať trochu zmenený formát, ale aj tradičné ponuky. Začíname futbalovým zápasom o 15.00 hod, budeme pokračovať megaveľkými hrami a programom na pódiu o 17.00. Ak prídete, určite neoľutujete, lebo budete môcť viac spoznať nielen naše priestory, ale aj oboznámiť sa so všetkými ponukami mamateyky. Ktorí by ste chceli na DOD prispieť nejakým koláčikom, môžete ich nosiť počas samotného DOD ku výdajni. K DOD vychádza aj špeciálne číslo Listu Mamateyka, ktoré budeme rozdávať pri východe.

2) DEVIATNIK K PANNE MÁRII POMOCNICI
Od utorka sa budeme modliť, v rámci sv. omší, deviatnik k Panne Márii Pomocnici kresťanov. Deviatnik budeme rozdávať na lavice pred sv. omšou. Kto by si chcel tento deviatnik zobrať domov, môže si ho zakúpiť v našom obchodíku.

3) CHARITATÍVNY TRH
V túto nedeľu sa po svätých omšiach uskutoční malý charitatívny trh. Môžete si na ňom zakúpiť pohľadnice a drobné darčeky, ktoré vyrábali chudobné mamy a ich deti za pomoci sestier saleziánok v Baku v Azerbajdžane, kde momentálne pôsobí sr. Maťa Alaxová. Peniaze z predaja budú použité priamo v ich komunite na pomoc chudobným rodinám (na nákup potravín, školského oblečenia, základných pomôcok do školy, zdravotných potrieb). Trh bude pokračovať aj v popoludňajších hodinách vonku počas DOD.

4) STRETNUTIE KRESŤANSKÝCH SPOLOČENSTIEV
Budúcu sobotu sa na Mamateyke uskutoční stretnutie kresťanských spoločenstiev. Stretnutie bude prebiehať v našom stredisku už od cca 15:00.  Sv. omšu o 17:30 bude slúžiť o. biskup Jozef Haľko. Pred sv. omšou sa namiesto tradičnej modlitby ruženca (a litánií) budeme modliť o 17:00 večerné chvály. Na túto modlitbu ako aj na sv. omšu ste všetci srdečne pozvaní a vďaka tiež za trpezlivosť s touto zmenou!

5) MŠ LACHOVA
Materská škola M. D. Mazzarellovej, na Lachovej ul. 33, hľadá pomocnú silu do kuchyne na polovičný úväzok, s nástupom ihneď. Keby ste mali o takéto miesto záujem alebo vedeli niekomu posunúť túto ponuku, kontakt nájdete na nástenke.

6) FINÁLE KAMY
Naši chlapci sa tento víkend zúčastnili na celoslovenskom finále KAMY v Banskej Bystrici. Blahoželáme im ku krásnemu 1. miestu!!!

7) LETNÉ TÁBORY
Aj tento rok by sme chceli pozvať vaše deti na letné tábory:
Prihlášky a viac informácii nájdete vo vestibule na nástenke.

8) LORETÁNSKE LITÁNIE V MESIACI MÁJ
V mesiaci máj vás pozývame prehĺbiť si úctu k Panne Márii. Na Mamateyke sa budeme (od utorka do soboty) spoločne modliť Loretánske litánie o 17:20.

13.05.2018