Oznamy na 27. nedeľu v cezročnom období – B

7.október 2018

Liturgický kalendár:
11. október – štvrtok – Sv. Jána XXIII., pápeža, ľubovoľná spomienka
13. október – sobota – Bl. Alexandry Márie da Costovej, panny, ľub. spomienka
14. október – nedeľa – 28. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1) PROGRAM PRE MLADÝCH
Mladých ktorí zavítali na Mamateyku prvý krát a chceli by chodiť na mládežnícke stretko, majú možnosť sa naň zapísať v Garsónke u sr. Kati Berešovej. Zároveň všetkých mladých pozývame na mládežnícku sv. omšu každú stredu o 19:00. Po mládežke majú možnosť stráviť čas v našej Garsónke alebo si zašportovať v telocvični (hrá sa florbal a volejbal).

2) Z GARSÓNKY
V stredu po mládežke sa v Garsónke uskutoční predstavenie projektu DofE. Je to rozvojový program pre mladých 14-24 rokov, ktorý im umožní rozvíjať sa v  oblastiach športu, talentu a dobrovoľníctva. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 17.10.2018 zaslaním motivačného listu na dofe.mamateyka@gmail.com. V rámci predstavenia si budete môcť pozrieť vernisáž fotografií jednej z absolventiek tohto projektu.
Pozývame vás na koncert May Be Siblings 19.októbra - piatok o 19:30 v Garsónke. May Be Siblings sa predstavia s novým projektom "Zvnútra Von", v ktorom prvýkrát odznie ich vlastná tvorba.
A tak ako každú nedeľu aj dnes vás po sv. omši o 9:30 pozývame „Na kávičku", kde bude na pozvanie direktora malé presso zadarmo.

3) 1.    STRETNUTIE PRVOPRIJÍMAJÚCICH – IMOS
Budúcu nedeľu – 14.októbra sa uskutoční prvé stretnutie detí pripravujúcich sa na sv. prijímanie – IMOS. Stretnutie sa začína o 15.00 a trvá do 18:00. V rámci stretnutia bude aj sv. omša (o 17:00). Zverujeme tieto deti aj s ich rodinami do vašich modlitieb.

4) ZAPISOVANIE ÚMYSLOV SV. OMŠÍ
Tento týždeň budeme zapisovať úmysly sv. omší v utorok a v stredu po sv. omši v direkcii.

5) KNIHA DON MARIÁNA VALÁBKA O MANŽELSTVE
V našom obchodíku nájdete knihu rozhovorov s don Mariánom Valábkom o manželstve.

6) FILM NIEČO NAVIAC
Dávame vám do pozornosti film dvoch mladých kresťanských tvorcov s názvom „Niečo naviac", ktorý citlivo zobrazuje tému prijatia, výchovy a hodnoty života ľudí, ktorý sa narodili s Downovým syndrómom; film premietajú v kine Lumière.

7) MODLITBA RUŽENCA V OKTÓBRI
V októbri sa v kaplnke sv. Dominika Sávia budeme modliť ruženec od utorka do soboty od 17:00 (v piatok o 17:30). Predmodlievať sa ho budú rôzne skupiny veriacich. Všetci ste naň srdečne pozvaní.

07.10.2018