Oznamy na 31. nedeľu v cezročnom období – B

4. november 2018

Liturgický kalendár:
5. november – pondelok – Všetkých zomrelých dobrodincov Saleziánskej rodiny, spomienka
9. november – piatok – Výročie posviacky Lateránskej baziliky,sviatok
10. november – sobota – Sv. Leva Veľkého, pápeža a uč. Cirkvi, spomienka
11. november – nedeľa – Sv. Martina z Tours, biskupa, sviatok patróna našej arcidiecézy

1) SLÁVNOSŤ SV. MARTINA
Na budúcu nedeľu 11. novembra 2018 sa bude z príležitosti sviatku sv. Martina konať tradičná dobročinná Svätomartinská zbierka. Jej účelom je v tomto roku poskytnutie podpory na výstavbu spoločenskej miestnosti pre 240 ľudí v pastoračnom centre bl. Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, ktoré je zamerané na preventívnu, formačnú a uzdravujúcu službu pre mladých ľudí.
Bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský nás pozýva na oslavy sviatku sv. Martina, patróna Bratislavskej arcidiecézy a mesta Bratislavy. Duchovný program slávenia Svätomartinského trojdnia v dňoch 9.-11. novembra 2018 má názov „Život sv. Martina môže každému človeku pomôcť rozpoznať vo svojom srdci pozývajúci Boží hlas." Témy jednotlivých príhovorov a mená kazateľov nájdete na plagáte na nástenke.

2) ZAPISOVANIE INTENCIÍ
Tento týždeň budeme zapisovať úmysly sv. omší v utorok a v stredu po sv. omši v direkcii.

3) DOD NA SALEZIÁNSKEJ SOŠ SV. JOZEFA ROBOTNÍKA
V dňoch 16.11. a 7.12. sa od 9.00 do 13.00 hod. uskutoční na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline (u Saleziánov) DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, kde môžete vidieť našich autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci, ale zvlášť záujemcovia o štúdium na tejto škole sú srdečne pozvaní.

4) Z GARSÓNKY
A tak ako každú nedeľu aj dnes vás po sv. omši o 9:30 pozývame „Na kávičku", kde bude na pozvanie direktora malé presso zadarmo.


04.11.2018