Oznamy na 1. adventnú nedeľu – C

2.december 2018

Liturgický kalendár:
5. december – streda – Bl. Filipa Rinaldiho, kňaza, saleziána, spomienka
6. decembra – štvrtok – Sv. Mikuláša, biskupa, ľubovoľná spomienka
8. decembra – sobota – NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, slávnosť sv. omše budú na vigíliu v piatok (7.12.) o 18:00        a v samotný deň slávnosti (8.12.) o 9:30
9. december – nedeľa – 2. adventná nedeľa

1) ADVENT
a) ADVENTNÉ POPOLUDNIA
Počas adventu sme si pre Vás pripravili program v rámci nedeľných popoludní. Prvú adventnú nedeľu Vás pozývame vyrobiť si adventný veniec. Začíname o 15:00. Materiál ako čečina, sviečky, kruh sa budú dať zakúpiť za symbolickú cenu, no ak máte doma, prineste si so sebou. O 17:30 bude posvätenie týchto vencov. Bude pripravený aj sprievodný program pre deti, ktorý zahŕňa tvorivé dielne, či pečenie medovníkov.
b) ADVENTNÉ KATECHÉZY
V rámci adventu máme pripravené pre mladých adventné katechézy, ktoré budú bývať v stredu o 20:00 v Garsónke. 1. Adventná katechéza bude v stredu 5.decembra, bude ju mať Štefan Turanský, sdb a téma katechézy je „Ježiš volá po mene".
c) ADVENTNÝ ANJEL
Dnešnou nedeľou sa začína aj Adventný anjel, ktorý je pre nás opäť pozvaním zažiť skúsenosť porozumenia, podpory spoločenstva a konkrétneho fyzického stretnutia. Forma projektu bude rovnaká ako minulý rok: adventný anjel chce sprostredkovať osobné stretnutie toho, kto plní želanie a toho, kto si niečo želal. Viac informácií na anjelskej nástenke vo vestibule.

2) MIKULÁŠ
Mamatko pozýva rodičov s deťmi 0-5 rokov na Mikulášske doobedie, dňa 6.12. o 9:30 v kongresovej sále. Zahráme sa, zatancujeme aj zabavíme a veríme, že nakoniec príde aj Mikuláš. Nakoľko nemáme finančné možnosti, ktoré by pokryli náklady na prípravu balíčkov pre väčší počet detí, prosíme mamičky, aby Mikulášovi pomohli a svojmu dieťatku pripravili balíček podľa vlastných predstáv a označili ho celým menom a pri príchode odovzdali mamičkám - dobrovoľníčkam z Mamatka. Tešíme sa na vás!

3) KNIHA ROZHOVOROV
V našom obchodíku nájdete knihu vydavateľstva Postoj, ktorá je rozhovorom so Slovenskými biskupmi pôsobiacimi v zahraničí, medzi ktorými je aj salezián Mons. Vladimír Fekete. Budete môcť nahliadnuť aj do niektorých aspektov života cirkvi v krajinách, kde títo slovenskí biskupi pracujú, porovnať ich problematiku s realitou spoločenského i cirkevného života na Slovensku.
Okrem toho, v obchodíku, ponúkame aj široký sortiment vianočného tovaru pre deti aj dospelých, tiež knihu rozhovorov s donom Valábkom o manželstve, liturgické kalendáre, vreckové Biblie, Adventné príbehy a veľa druhov darčekových kníh.

4) MISIJNÝ DOBROVOĽNÍCI
Saleziánski misijní dobrovoľníci ťa pozývajú medzi seba na Malú misiu. Ide o dvojtýždňový tábor pre deti na Ukrajine. Prihlásiť sa treba do 1.1.2019 vyplnením online prihlasovacieho formulára. Viac sa dočítate na plagáte alebo na stránke www.saleziani.sk/misie.

5) DC PRE MLADÝCH NAD 25 ROKOV
V dňoch 6.-9. decembra sa v Melčiciach uskutočnia DC pre slobodných mladých nad 25 rokov. DC bude kázať don Marián Valábek. Viac informácií sa dozviete na www.mosty25plus.sk/nase-aktivity/ine/duchovne-cvicenia.

6) Z MAMATEYKY
V nedeľu 9. decembra sa v našom stredisku uskutoční výročná konferencia Saleziánov Spolupracovníkov, ktorá bude spojení s voľbou novej miestnej rady. Aj túto udalosť zverujeme do vašich modlitieb.

7) Z GARSÓNKY
(na sv.o. o 9:30) A tak ako každú nedeľu aj dnes vás po sv. omši pozývame Na kávičku, kde bude na pozvanie direktora malé presso zadarmo.

02.12.2018