Ak neovládneš svoj hnev, ovládne on teba

V piatok 23.11. 2018 sa v saleziánskom stredisku na Mamateyovej konal futsalový turnaj Malá KAMA. Účastníkmi boli cca 120 chlapci a tréneri zo západného a stredného Slovenska. (z 10 saleziánskych stredísk).
    Futbalisti sa tento rok riadili heslom: "Ak neovládneš svoj hnev, ovládne on teba", s ktorým sa oboznámili hneď pri úvodnom ceremoniáli v piatok ráno. Po ňom nasledovali zápasy v dvoch základných skupinách. Aby duchovný život nezostal v úzadí za tým športovým, hráči sa popoludní zúčastnili krátkej duchovnej obnovy, spojenej so svätou omšou.
    Potom nasledovali posledné zápasy základných skupín a večer už bolo známe poradie skupinovej časti turnaja. Po poslednom zápase sa začal večerný program, v ktorom si tímy zmerali sily v netradičnejších futbalových zručnostiach a vedomostiach ako na ihrisku. Ako je už zvykom pred spaním boli spoločné večerné modlitby a po nich sa všetci odobrali na spánok, aby si oddýchli pred sobotňajšími finálovými zápasmi.


    Sobota sa začala individuálnymi modlitbami po tímoch a hneď po raňajkách sa pokračovalo v dueloch o umiestnenie, po ktorých sa odohrali semifinálové zápasy. Negradovali v nich len výkony hráčov ale aj divákov. Konkrétne najmocnejšie hrdlá mali tými z Oravy a samozrejme domáci fanúšikovia z Mamateyky. Po semifinálových zápasoch sa všetci zúčastnili svätej omše, pri ktorej nás poctil svojou prítomnosťou aj slovenský provinciál Jozef Ižold SDB.
    Následne sa všetci presunuli do telocvične, kde sa hrali zápasy o 3. miesto, ktoré si tento rok vybojovala Mamateyka a finále medzi už zmienenými tímami z Oravy Dolným Kubínom a Námestovom. Po dlhej bezgólovej bitke vybojoval titul až po pokutových kopoch výber Námestova.


    Najlepším strelcom turnaja sa tento rok stal Tobias Lacher, ktorý sa v poslednom zápase svojho tímu z Dubnice nad Váhom ťažko zranil, ale ani to mu nezabránilo súperom nastrieľať celkovo 9 gólov. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Ján Urbaník, ktorý svojimi spoľahlivými výkonmi dopomohol Dolnému Kubínu k umiestneniu na celkovej druhej priečke.
    Sme radi, že všetci hráči krotili svoje emócie a všetky ich nechali na ihrisku. Pretože "Ak neovládneš svoj hnev, ovládne on teba".


Autor: Martin Dyttert

23.11.2018