Oznamy na 12. nedeľa v cezročnom období - C

23. jún 2019

Liturgický kalendár:
28. jún – piatok – NAJSVÄTEJŠIEHO SRDCA JEŽIŠOVHO, slávnosť´, sv. omše budú ako v piatok: o 17.00 stretkárska a o 18.00 
29. jún – sobota – SV. PETRA A PAVLA, APOŠTOLOV, slávnosť, sv. omše budú o 9.30 a o 17.30; v DTV o 16.30, večerná sv. omša je s platnosťou na nedeľu 
30. jún – nedeľa – 13. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

1) PIATKOVÉ SV.OMŠE CEZ PRÁZDNINY
Budúci piatok bude posledná stretkárska sv. omša (o 17.00). Cez prázdniny bude v piatok iba 1 sv. omša - o 17.30.

2) Z GARSÓNKY
(na sv.o. o 9.30) Aj dnešnú nedeľu vás po sv. omši pozývame do Garsónky na malé presso zadarmo.

3) LETNÉ TÁBORY
Dnes (23.6.) je posledný deň, kedy sa dá prihlásiť na Prímestský tábor, prihlášky prijímajú už iba sr. Marika Valkovičová a salezián Ondrej Miliczki. Na ostatných táboroch je už prihlasovanie uzavreté. 

4) NÁBOR DO FK MAMATEYKA
Futbalový klub FK Mamateyka, ktorý funguje u nás od roku 2015 pod záštitou saleziánskeho klubu SDM DOMINO z Trnávky, robí nábor nových hráčov. Na Mamateyke  už trénujú 4 kategórie (od U9 až po U15). Sú to ročníky narodenia 2005-2012. Najviac nám chýba ročník 2009. 
Tréningy bývajú 2-krát do týždňa v utorky a štvrtky. (najstarší aj v pondelky) Kto by mal záujem patriť do nášho klubu, môže prísť už teraz. Trénujeme ešte do konca júna a potom opäť od polovice augusta. Pre viac informácii stačí osloviť saleziána koadjútora – Joža Martineka.
Spolu s SDM DOMINO z Trnávky počas leta budeme realizovať nákup viacerých strojov na údržbu ihrísk, ktoré budeme spoločne využívať. Kupujú sa 4 stroje. Jeden z nich - Aerifikátor, kupujeme na Mamateyku. Tento stroj umožňuje prevzdušnenie a lepší prístup živín a vody ku koreňom. Po prázdninách budete mať možnosť prispieť a podporiť naše spoločné úsilie.

5) ORGAN
Počas minulého týždňa sa nám podarilo svojpomocne opraviť organ, je plne funkčný. Tým pádom už nebudeme kontaktovať spomenutú firmu.

6) VÝMENY BRATOV A SESTIER NA MAMATEYKE
Čas letný prázdnin je väčšinou aj časom zmien v komunitách. Počas týchto letných prázdnin od nás odchádzajú salezián Ondrej Miliczki, ktorý odchádza do komunity v Košiciach, na Tri hôrky a sr. Zuzka Šimková, ktorá odchádza do komunity v Trnave. Ktorí by ste sa s nimi chceli rozlúčiť môžete ich stretnúť dnes poobede od 15.00 na opekačke pri starej výdajni. 
V novom školskom roku budú na Mamateyke pôsobiť, salezián Dušan Vilhan, ktorý k nám prichádza z Košíc – Kalvárie a sr. Mária Kralovičová, ktorá prichádza z Humenného.
Viacerí ste sa pýtali na to, či môžete prispieť na darček pre odchádzajúcich. Ondrej sa vyjadril, že to, čo by najviac odcenil je modlitba za tých, ktorým sa na Mamateyke venoval a čo sa týka financií, že by ho potešilo, keby sa použili na Misijné účely (naša misia na Sibíri, sestry v Šamoríne, ...). Bližšie podrobnosti sa môžete dozvedieť priamo dnes na opekačke.


22.06.2019