Oznamy na 27. nedeľu v cezročnom období - C

6.október 2019

Liturgický kalendár:
07. október - pondelok - Ružencovej Panny Márie - spomienka
13. október - nedeľa - 28. nedeľa v období cez rok C


1. MODLITBA SVÄTÉHO RUŽENCA - októbrová pobožnosť
Počas októbra sa pred svätými omšami, od utorka do soboty, o 17.10 hod. budeme spoločne modliť svätý ruženec, a v piatok po oratkovskej svätej omši. Blíži sa veľký modlitebný deň - už 18. októbra sa budú deti a ich rodičia, po celom svete, modliť ruženec za pokoj a jednotu, v rámci akcie „Milión detí sa modlí ruženec", do ktorej sa spolu s deťmi zapojíme aj my.

2. MLÁDEŽNÍCKE STRETKÁ -
V stredu sme začali otvorenou mládežníckou svätou omšou, po ktorej boli mladí oboznámení s ponukami v našom stredisku. Kto má záujem sa začleniť do niektorého spoločenstva je možnosť tak urobiť v Garsónke a zapísať sa do zoznamu. Mládežnícke sväté omše budú pokračovať každú stredu o 19.00 hod.

3. GARSÓNKA PONÚKA - hľadáme dobrovoľníkov
- „Kafe s babi a pivo s dedom"
Všetkým mladým pripomíname, aby nezabudli vziať svojich starých rodičov na kávu do Garsónky. Okrem toho, že ju budú mať počas októbra zadarmo, vychutnáte si určite aj spoločne strávený čas.
- Dobrovoľníci
Garsónka sa stále poteší novým dobrovoľníkom, ktorí by pomohli nielen s kávou, ale aj s prípravou a propagáciou podujatí, či staraním sa o sociálne siete a grafiku. Pre viac info sa zastavte za prevádzkarkami sestrou Kaťou Berešovou alebo Zuzkou Drškovou, prípadne napíšte na Facebook Garsónky.

4. OKTÓBER MESIAC MISIÍ
Okrem modlitieb za misionárov vás pozývame na mini-misijný trh, ktorý bude budúcu nedeľu 13. októbra 2019 po svätých omšiach 9.30 a 11.00. Zakúpením pohľadnice či iného výrobku môžete podporiť saleziánsku misiu v Azerbajdžane. Za vašu pomoc, duchovnú i hmotnú, vám zo srdca ďakujú sestry saleziánky z Baku. Túto možnosť zakúpenia pohľadníc a rôznych predmetov máme ešte do konca mesiaca v Garsónke.

5. FK Mamateyka
Dnes poobede majú naši chlapci z FK Mamateyka DOMINO 2 zápasy. O 14.00 hrajú chlapci z prípravky a o 15.30 mladší žiaci. Pozývame vás fandiť a tak podporiť našich chlapcov. Dnes od 15.00 do 18.00 hod. bude otvorené aj oratko.


06.10.2019