Oznamy na 31. nedeľu v cezročnom období - C

3.november 2019

Liturgický kalendár:
04. november - pondelok - Sv. Karola Boromejského, biskupa - spomienka
09. november - sobota - Výročie posviacky Lateránskej baziliky - sviatok
10. november - nedeľa - 32. nedeľa v období cez rok C

1. Jesenná brigáda - pozvanie pre všetkých ochotných pomôcť
Na budúcu sobotu dňa 9.11.2019 od 9.00hod. vás pozývame na jesennú brigádu. Budeme upratovať vonkajší areál, zazimujeme detské ihrisko, a iné práce. Nebojte sa zobrať so sebou aj deti. Chutný obed zabezpečíme.

2. Garsónka - pozvanie na film
Film V zdravom dome žijú šťastní ľudia
Príďte si pozrieť príbeh jednej rodiny, ktorá sa nezvyčajne popasovala s problémom bývania a postavila si kvalitný dom za 25tisíc. Po filme sa môžete osobne stretnúť s aktérmi na následnej diskusii. Premietanie bude v utorok 5.11. o 18:30 hod. v kongreske a vstupenky je potrebné rezervovať na garsonka.mamateyka@gmail.com.

3. Výmena spevníkov - nové JKS
Pri príležitosti 20. výročia otvorenia obchodíka v našom stredisku sme sa rozhodli vymeniť staré poškodené spevníky za nové. Prosíme vás, aby ste si ich požičiavali len v čase svätých omší, nevynášali ich zo strediska a nevymieňali ich za staršie kusy. Všetky sú označené nálepkou a posvätené kňazom, aby prinášali vám aj tomuto stredisku čo najviac duchovného úžitku. Vyradené - staré JKSky budú vyložené pri obchodíku a môžete si ich zobrať domov.

4. FK Mamateyka - pozvanie na zápas
Dnes poobede  o 15.30 hod. hrajú mladší žiaci (U13) z FK Mamateyka DOMINO zápas proti TJ Čunovo. Pozývame vás fandiť a tak podporiť našich chlapcov.

5. Deň otvorených dverí na SOŠ v Žiline - ponuka pre záujemcov
V dňoch 15.11.2019 a 6.12.2019 sa od 9.00 hod. do 13.30 hod. uskutoční na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline (u Saleziánov) DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, kde môžete vidieť našich autoopravárov, stolárov, murárov a grafikov. Všetci ste srdečne pozvaní.

6. Darovanie krvi - daruj kúsok seba
V piatok 8.11.2019 od 8:00 - 11:00  je možnosť darovať krv v Dome Quo Vadis. Viac informácií sa dozviete na plagáte na nástenke.

7. Získanie odpustkov - pripomenutie podmienok
Veriaci, ktorý nábožne navštívi cintorín a aspoň mysľou sa pomodlí za zosnulých, môže získať odpustky, ktoré možno privlastniť iba dušiam v očistci, raz denne od 1.novembra do 8.novembra. Okrem tohto úkonu je potrebné splniť obvyklé  podmienky (svätá spoveď, sväté prijímanie, modlitba na úmysel Svätého otca). Je tiež potrebné vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj všednému.

Tento týždeň, v utorok a v stredu (5. - 6.11.2019) bude po večernej svätej omši zapisovanie úmyslov na sväté omše v kancelárii pri obchodíku.


04.11.2019