Oznamy na 1. adventnú nedeľu - rok A

1. december 2019

Liturgický kalendár:

03. december - utorok - Sv. Františka Xaverského, kňaza - spomienka
05. december - štvrtok - Bl. Filipa Rinaldiho, kňaza - spomienka
06. december - piatok (prvý piatok v mesiaci) - Sv. Mikuláša, biskupa - ľubovoľná spomienka
07. december - sobota (prvá sobota v mesiaci) - Sv. Ambróza, biskupa a učiteľa Cirkvi - spomienka
08. december - nedeľa - Druhá adventná nedeľa (Biblická nedeľa)

1. ADVENTNÉ POPOLUDNIA - ponuka na nedeľné popoludnia
a) ADVENTNÉ VENCE
Dnes, na prvú adventnú nedeľu, Vás pozývame vyrobiť si adventný veniec. Začíname o 15:00 hod. Materiál ako čečina, sviečky, kruh sa budú dať zakúpiť za symbolickú cenu, no ak máte doma, prineste si so sebou. Na záver bude posvätenie adventných vencov. Počas výroby adventných vencov bude prebiehať sprievodný program pre deti.
b) ADVENTNÉ KATECHÉZY
V rámci adventu máme pripravené pre mladých adventné katechézy na pokračovanie. Postupne v nich predstavíme apoštolskú exhortáciu svätého otca Františka: „Christus vivit". Katechézy budú bývať v stredu hneď po mládežníckej svätej omši v kaplnke. Prvá adventná katechéza bude v stredu 4.decembra a predstaví nám ju don Dušan Vilhan, sdb.
c) ADVENTNÝ ANJEL
Aj tento tento advent je tu ponuka: Adventný anjel, ktorý je pre nás opäť pozvaním zažiť skúsenosť porozumenia, podpory spoločenstva a konkrétneho fyzického stretnutia. Forma projektu bude rovnaká ako minulý rok: adventný anjel chce sprostredkovať osobné stretnutie toho, kto plní želanie a toho, kto si niečo želal. Viac informácií na anjelskej nástenke vo vestibule.

2. NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE - slávnosť
Nakoľko Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie pripadá na druhú adventnú nedeľu, slávnosť sa prekladá na nasledujúci pondelok 9. decembra 2019. Sväté omše v našom kostole budú o 17.30 hod. a o 19.00 hod.

3. MAMATEYKA LIST - pozvanie pre deti
Opäť je pre nás všetkých pripravený „Mamateyka list", v ktorom nájdete adventný kalendárik a ponuku adventných aktivít v našom stredisku. Môžete si ho zobrať domov po svätých omšiach.

4. SVÄTÁ OMŠA PRE MAMIČKY S DEŤMI
Mamatko pozýva mamičky s deťmi 0-5 rokov na Mikulášske doobedie, dňa 6.12. Začíname svätou omšou o 9:30 v kaplnke (táto ponuka prvopiatkovej svätej  omše je pravidelná). Prosíme mamičky, aby Mikulášovi pomohli a svojmu dieťatku pripravili balíček podľa vlastných predstáv, a označili ho celým menom. Po svätej omši bude program v Garsónke, kde mamičky odovzdajú balíček dobrovoľníčkam z Mamatka. Do budovy vstupujte od vrátnice pri parkovisku. Tešíme sa na vás!

5. PREDSTAVENIE CD – „Príď ku mne"
V nedeľu 15.12.2019 o 18:00 sa v Kongreske na Mamateyke uskutoční predstavenie 3. CD Mládežníckeho zboru s názvom Príď ku mne. Všetci ste srdečne pozvaní, a keby ste sa náhodou nemohli dostaviť, ale máte o CD záujem, od 15.12. bude dostupné v našom obchodíku za príspevok 5,- EUR.

6. GARSÓNKA - pozvanie na koncert
Hudobné zoskupenie May Be Siblings (Anna Krchniaková, Martin Pauliny a Jano Kaločaj) sa po viac ako roku vracajú so svojou novou tvorbou do kaviarne Garsónka. Príďte si vypočuť ich koncert "Odrobinky dobra”, 5.decembra o 19:00. Radi vás opäť potešia svojou hudbou.


01.12.2019