Oznamy na 5.nedeľu v Cezročnom období

09. február 2020

Liturgický kalendár:
10. február - pondelok - Sv. Školastiky, panny - spomienka
11. február - utorok - Preblahoslavenej Panny Márie Lurdskej - ľubovoľná spomienka
16. február - nedeľa - 6.nedeľa v Cezročnom období

 
1. GARSÓNKA
V rámci národného týždňa manželstva vás pozývame do Garsónky na filmový večer v stredu, a inšpiratívny "Večer príbehov" vo štvrtok. Odporúčame rezervovať si miesto na garsonka.mamateyka@gmail.com. A navyše manželia majú po celý týždeň v Garsónke zľavu 1+1 zdarma.
V piatok zavíta do Garsónky zaujímavý hosť: saleziánka žijúca v pralese. Príďte si vypočuť akčný príbeh mladej sestry v piatok o 19.00 hod.

2. DOMKA
Pozývame vás k darovaniu 2 alebo 3% Domke na Mamateyovej. Podporou saleziánskych mladých prispejete k celoročnému fungovaniu stretiek, krúžkov, organizovaniu podujatí a ďalších aktivít v stredisku. Všetky potrebné tlačivá a informácie nájdete vo vestibule, alebo na stránke mamateyka.sk. Po nedeľnej svätej omši o 9.30 hod. sa budú dať zakúpiť mikiny Mamateyka za cenu 15€.

3. KARNEVAL PRE DETI
Pozývame najmenšie detičky a ich rodičov na karneval, ktorý sa uskutoční 12.2. (v stredu) o 9.30 v kongreske u saleziánov. Čaká nás pekný program, tancovačka a pesničky s Mirom Jilom. Dobrovoľné vstupné je 2€/dieťa. Tešíme sa na všetky masky! Vstup od vrátnice.

4. FAMILY GARDEN
Poradenské centrum pre rodiny „FG" Vás pozýva na svedectvo manželov Jankechových na tému: "Akú úlohu hrá v manželstve zdravé sebavedomie?" dňa 10.2.2020 o 19:00 hod. v sále pod kostolom na Miletičovej ulici.

5. ZAPISOVANIE ÚMYSLOV NA SVÄTÉ OMŠE - bude tento týždeň v utorok a stredu po svätej omši v kancelárii pri obchodíku. Úmysly si môžete vopred napísať na papierik.

6. KNIŽNÁ PONUKA
Poznáte knihu Sexuálne oslobodená mládež? Je to jedinečná sonda do sveta dnešných mladých, pohľad na ich názory a skutočné skúsenosti v oblastiach života súvisiacich so sexualitou. Ste rodičia, učitelia, vychovávatelia, venujete sa mladým? Táto kniha je určená priamo vám. Opiera sa o autentické svedectvá a čelí reálnym otázkam, ktoré kladú mladí. Kniha vám pomôže porozumieť im a pripraví vás na ich sprevádzanie na ceste hľadania seba samého skôr, než vstúpia do vzťahu s inými.

7. PONUKA Z UPC - diskusia s hosťom
Vo štvrtok, 13. februára 2020 o 19.00 hod. sa v Univerzitnom pastoračnom centre v Mlynskej doline uskutoční diskusia s Mons. Cyrilom Vasiľom pod názvom „Čo by povedali Sv. Cyril a Metod dnes Slovákom?" Moderuje Štefan Chrappa. Po diskusii, okolo 21. hodiny bude slávená sv. omša. Organizátor, Fórum kresťanských inštitúcií, srdečne pozýva všetkých záujemcov.

8. PARKOVANIE - upozornenie
Prosíme všetkých, ktorí z rôznych dôvodov prichádzajú do nášho domu, aby parkovali len na vyhradenom (označenom) mieste, aby ste náhodou nezablokovali tých, ktorí sa potrebujú dostať domov (napríklad po nedeľnej svätej omši). Inak budú autá odtiahnuté.

Ďalšie informácie si môžete nájsť na nástenke vo vestibule a na našej stránke!

1. BIBLIA PRE VŠETKÝCH - biblická súťaž
Diecézny katechetický úrad Bratislavskej arcidiecézy pozýva na 9.ročník biblickej súťaže „Biblia pre všetkých", ktorej cieľom je prehĺbiť vzťah k Bohu prostredníctvom Svätého Písma. Študijným materiálom tohoročnej súťaže je Evanjelium podľa Jána. Prihlásiť sa môžete do 29. februára 2020. Viac potrebných informácií nájdete na webovej stránke www.dku.abuda.sk.
 
2. ZASTAVME HAZARD - petícia
Iniciatíva Zastavme hazard začala zbierať novú petíciu proti hazardu v Bratislave. Podpisy sa budú zbierať v deň volieb dňa 29. februára 2020. Iniciatíva urgentne hľadá ľudí schopných obetovať 4 hodiny času na zber podpisov. Táto obeta môže zachrániť životy mnohých rodín. Petíciu musí podpísať 15 % obyvateľov mesta na to, aby sa ňou mohlo zaoberať mestské zastupiteľstvo a obmedziť hazard. Rodiny či mladí, ktorí by mali záujem pomôcť, nech sa prihlásia cez elektronický formulár na stránke www.bratislava.zastavmehazard.sk alebo u kontaktnej osoby vo farnosti (informácia o určení kontaktnej osoby sa nachádza v prílohe mailu).

3. LETNÝ POBYT PRE ROZVEDENÝCH - ponuka
V prílohe mailu sa nachádza plagát s pozvaním na letný pobyt pre rozvedených s deťmi, ktorý organizujú Misionári saletíni. Tento rok sa uskutoční v dňoch 9. - 15. augusta 2020 v Chate Lubetha v Ľubietovej. Prihlasovať sa je možné cez formulár, ktorý je na stránke letnypobytprerozvedenych.webnode.sk.

4. SVETOVÝ DEŇ CHORÝCH - svätá omša
V utorok 11. februára 2020, v deň spomienky na Preblahoslavenú Pannu Máriu Lurdskú, ktorý je zároveň aj Svetovým dňom chorých, bude o 18.30 hod. v kostole Milosrdných bratov v Bratislave sláviť bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský svätú omšu za chorých a za zdravotníkov, ktorí sa o chorých starajú. Srdečne pozývame všetkých veriacich.


09.02.2020